2

Ülkemizde içerik üreticilerinin sayısı epey arttı. Metin bazlı içerik üreticisi hiç bir zaman dünya ile yarışır olmadı, ancak görsel içerik üreticileri şu anda dünya ile rekabet edecek sayıda ve kalitede diyebiliriz. Peki biz metin içerik üreticileri olarak neden video ve fotoğraf bazlı içerik üreticilerini konu aldık? Gelin biraz bu konuyu açalım.

Öncelikle ülkemizde şu an yaptığımız işi yapan herhangi bir kurum ya da kuruluş bulunmuyor. Bir kaç basiretsiz deneme oldu, instagram hesaplarının yüksek kitleye sahip oluşunu değerlendirmek ve maddi getiriye çevirmek istediler. Ancak gerek kişisel yeteneklerinin zayıflığı, gerek bu konuda herhangi bir referans projeye sahip olmamaları nedeniyle kısa sürede vazgeçtiler. Bizler yaklaşık 6 yıldır dijital medyaya içerik üreten insanlarız ve bunu çeşitli alanlarda daha önce değerlendirdik. E-Spor, Oyun, Youtube gibi konularda hem bir çok markaya metin yazarlığı yaptık, hem de projelerinde aktif rol oynadık.

Video ve fotoğraf temelli içerik üreticilerinin en büyük sorunlarından bir tanesi, herhangi bir şekilde tıkanmaları desem kızar mısınız? Fotoğraf konusu biraz daha elastik olsa da, video içerik konusunda bir çok Youtuberın tıkandığına zaman zaman şahit oluyoruz. Bu yüzden de Video Fikirleri isimli bir projeyi hayata geçirdik. Bu proje temelde 2'ye ayrılıyor. İlki halka açık şekilde temel referans olabilecek içeriklerin yazımı ve yayınlanması; diğeri özel olarak Youtuberlara içerik desteği hizmeti vermek.

Influmag'de de amaçladığımız şeylerden bir tanesi, bu influencer ekosistemini bir araya toplayacak ve alternatifler üretecek bir mecra yaratmak. Örnek vermek gerekirse, siz 1.000.000 takipçili bir moda kategorili Instagram içerik üreticisini takip ediyorsunuz. Ancak ilgi alanlarına göre size önereceğimiz 300.000 aboneli bir moda kategorili Youtuberı da keşfedebilirsiniz. Aynı şekilde isim bazlı içerik sistemimizle, Youtuber ve Instagrammer diye tabir ettiğimiz görsel içerik üreticileri, kitlelerine sundukları içeriklerin yetersiz kaldığı durumlarda, Influmag içerikleri ile takviye yapabilirler. Burada temel rol, Influmag'in tamamen reklamsız oluşu ve hiç bir içerik üreticisini rahatsız edecek detaylara girmemesi…

Böyle bir mecra, nihayetinde gerekliydi ve yaptık. Artık takip ettiğiniz içerik üreticilerinin içeriklerini yiyip bitirdiğiniz anda Influmag'de aynı içerik üreticisi ile ilgili diğer eğlenceli içeriklere geçebilirsiniz. Ayrıca sadece bilgisayar başında Youtube videoları seyreden insanlara, otobüste ya da işte okuyabilecekleri ufak listeler, çözebilecekleri eğlenceli testler ve gözden kaçan içerikler için fırsat tanıyabilir, sizinle geçirdikleri vaktin uzunluğunu arttırabilirsiniz.


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir