Kullanım Koşulları –

I. Giriş

Bu kullanım koşulları ve duyuruları bildirgesinde yer alacak tüm şartlar için “sözleşme”, Influmag, influmag.com veya INFLUMAG.COM yerine “site” tabiri kullanılacaktır. Bu siteye giriş yapan, üye olan ya da üçüncü parti servisler üzerinden site üzerinde dolaşım yapan internet kullanıcıları, bu sözleşmede “kullanıcı” olarak anılacaktır.

II. Kullanım Koşulları

1. Bu site, kullanıcıların içerikler sunmak amacıyla kullanabilecekleri, yorum yapabilecekleri, haber içeriği yayınlayabilecekleri ve tartışabilecekleri ortam sağlamak amacıyla kurulan bir sosyal ağ (social network) servisidir.

2. Her kullanıcı, bu siteyi, sitenin servislerini ya da sitenin sosyal mecralarını ziyaret ettiklerinde, bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılacaktır.

3. Kullanıcı, siteyi ziyaret ederken bu sözleşmeye, servis yönetimi tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan diğer her türlü kullanım koşuluna ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına uygun davranmayı taahhüt etmiş sayılmaktadır. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai sorumluluk kullanıcıya ait olacaktır.

4. Üyelik koşulları, e-posta adresi, kullanıcı adı, şifre, sosyal medya izinleri ve talep edilen diğer verileri siteye kaydederken bu bilgilerin güvenliğinden kendisi sorumludur.

5. Üyelik hesabıyla oluşturulan içerikler, yayınlanan makaleler ve haberler, yüklenen videolar ve görsel materyaller, yorumlar, tartışmalar ve mesajlaşmalar, tamamen kullanıcının hukuki ve cezaisorumluluğundadır.

6. Kullanıcı, üyelik hesabı için doğru ve eksiksiz bir biçimde bilgi sağlama ve bu bilgileri sürekli güncel tutmakla yükümlüdür.

7. Kullanıcı, sitenin dilediği zaman kullanıcının hesabına ait üyeliğie son verebileceğini, üyelik hesabını geçici ya da kalıcı olarak kapatabileceğini, üyelik hesabındaki bilgileri silebileceğini, böyle bir durumda siteden hiçbir talepte bulunamayacağını gayrikabili rücu biçimde kabul etmiştir.

8. Site bünyesinde bulunan influmag.com alan adı ile üyelerin hesapları da dahil olmak üzere alt alan adlarına ilişkin tüm haklar siteye aittir. Üyelerin, üyelik hesaplarının bulunduğu alt alan adları üzerinde hiçbir hakkı bulunmamaktadır. Silinen üyelik hesaplarının-sitelerin alt alan adları farklı üyelerce kullanılabilir.

9. Siteye yüklenen içerikler, fotoğraflar, videolar ve diğer materyaller doğru ve güncel olmalıdır. Kullanıcı tarafından siteye eklenen, yüklenen, gönderilen, yaratılan ya da yayınlanan her türlü içerik ister gizli paylaşılmış, ister tüm kullanıcılara açık paylaşılmış olsun, bu içeriklerin doğruluğu, güncelliği ve yürürlükteki mevzuata uygun olup olmadığı tamamen kullanıcının sorumluluğundadır.

10. Site editörleri herhangi bir içeriği, herhangi bir zamanda içeriği yükleyen, ekleyen, yayınlayan ya da gönderen kullanıcıya haber vermeksizin ve herhangi bir sebep göstermeksizin kendi takdiri doğrultusunda kaldırma düzenleme, değiştirme, engelleme hakkına sahiptir. Kullanıcı tarafından sağlanan içeriklerden site ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumlu değildir. Site, site ilkelerine ve hukuka aykırı olan içerikleri-sayfaları yayından kaldırma hakkına sahip olup; böyle bir durumda kullanıcı, siteden ya da ilgili şirketlerden-markalardan hiçbir talepte bulunmayacağını gayrikabili rücu biçimde kabul etmiştir.

11. Site yönetimi, editörleri ya da içerik görevlileri, her içeriğin yayın isteğini onaylamak zorunda değildir. Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriklerin yayınlanacağına dair söz ya da koşul sonucu yoktur.

12. Sitede yayınlanan hiç bir içerik, üçüncü kişiler tarafından herhangi bir amaç ya da araçla kullanılamaz.

13. Sitede kullanıcı tarafından yayınlanan içerikler, aynı kullanıcı tarafından bir başka mecrada yayınlanması ile doğabilecek sorunlarda sitenin hakları saklıdır.