2

Türkiye’de bir çok Youtuber, yorumlarla şarkı yapmak, diss şarkısı, parodi şarkı gibi etiketlerle şarkılar çıkarıyor. Ancak bazıları var ki, hem gerçek bir müzik sunuyor, hem de harika bir video klip ile işi taçlandırıyor. Bu listede de, bizim hoşumuza giden 13 Youtuber şarkısını izlenme sayılarına göre sıraladık. İyi seyirler.

 1. 13 Duygu Köseoğlu - Dislike Attım


  Böyle bir liste olur da, Duygu Köseoğlu olmaz olur mu? "Dislike Attım" ile diss şarkılarından bizi kurtaran Duygu'nun bu şarkısı 13.000.000 izlenmeyi geçti.

 2. 12 Orkun Işıtmak - Youtube Çöplüğü


  Çektiği klip ile harikalar yaratan Orkun Işıtmak, özellikle maskelerin kırıp geçirdiği; sözleriyle popüler bir çok Youtubera diss atıldığı şarkı ile iyi bir başarı yakaladı. Toplamda bugüne kadar 14.000.000 görüntülenen şarkı rap türünde.

 3. 11 Orkun Işıtmak - Sayısal Loto


  Despacito parodileri bir ara salgın gibi yayılmıştı Youtube'da. Ancak Orkun Işıtmak, her zamanki eğlenceli kişiliğini kaliteli içerikle buluşturdu ve ortaya "Sayısal Loto"yu çıkardı. 16.000.000 görüntülenmeyi geçen şarkı kısa sürede tüm saçma sözleriyle ezberlendi!

 4. 10 Enes Batur - Gel Hadi Gel


  Enes Batur Sungurtekin, kişisel sosyal medya hesabından "Yazın şarkısını yapıyoruz!" duyurusuyla müjdelediği "Gel Hadi Gel" isimli şarkı nihayet çıktı. Kaya Giray ile birlikte söyledikleri ve profesyonel klip ile taçlandırdıkları şarkı tam 21.000.000 izlenme elde etti.

 5. 9 Kaya Giray ft Enes Batur ve Baturay Anar - Özür Dilerim


  Parodi şarkıların bir çoğunu liste dışı bırakmamıza rağmen bu şarkıyı listeye eklememek olmazdı. Kaya Giray bu işin ustası desek, haksızlık yapmış olmayız. Ünlü Youtuberların 2016'daki hallerini görmek de ayrı bir eğlenceli. Justin Bieber'in Sorry şarkısına yapılan parodi tam 28.000.000 izlenme elde etti.

 6. 8 Orkun Işıtmak ft. Ece Seçkin - Ben Marul


  Orkun Işıtmak ile ünlülerin arası epey iyi. Hatta yerli Youtuberlardan en iyisi de diyebiliriz. Listemizde şimdi Orkun Işıtmak ile Ece Seçkin'de sıra!

  Orkun'un "Yorumlarla Şarkı Yapmak" serisinin üçüncü bölümünde Ece Seçkin'in Adeyyo şarkısına videolara gelen yorumlarla yazılmış komik sözler, "Ben Marul"u 30.000.000 izlenmeye ulaştırdı.

 7. 7 Berkcan Güven - Youtube Benim İşim


  Berkcan Güven de "diss" furyasına "Youtube Benim İşim" isimli şarkısıyla katıldı. Kaliteli bir klibe sahip şarkı tam 32.000.000 izlenmeye ulaşmış durumda.

  "Yu-tup-be-nim-i-şim-!" olarak dilinize dolanacak!

 8. 6 Reynmen ft. Veysel Zaloğlu - Voyovoy


  Veysel Zaloğlu'nun muhteşem dublajıyla süslenen şarkı Reggae türünde ve oldukça eğlenceli! Şarkı için bir çok çalıntı yorumu gelse de, Reynmen durumu şu sözlerle açıkladı:

  "Şarkı Afel adlı reggae sanatçısının Harp adlı parçasından esinlenilmiştir ve Afel'in bu şarkı da büyük emeği vardır."

  Veysel Zaloğlu ile Reynmen'in bu şarkısı tam 35.000.000 izlenmeye ulaştı.

 9. 5 Enes Batur - Sen Yerinde Dur


  Şu ana kadar en iyi Youtuber filmi olan "Hayal mi Geçek mi?" filminin soundtrack parçası olan ve rap kısımları Enes Batur tarafından seslendirilen "Sen Yerinde Dur" şarkısı epey dile dolanmıştı. Şu aralar 40.000.000 izlenmeyi geçmiş olan şarkının klibinde, filmin çekildiği mekanlar ve otel bahçesi kullanıldı.

 10. 4 Bilal Hancı - Ağlama Beni Ana


  Bilal Hancı'nın Kafalar kanalından ayrı olarak açtığı kişisel Youtube kanalında yayınladığı ve ILS Vision Music etiketiyle yayınlanan "Ağlama Beni Ana" isimli şarkısı tam 40.000.000 izlenmeyi geçmiş durumda.

 11. 3 Enes Batur - Youtuberların Düşüşü


  Hem özgün şarkıdan parodi, hem de diss özelliği ile "Youtuberların Düşüşü" epeyce konuşuldu. 42.000.000 defa görüntülenen şarkıda bir çok Türk Youtuber'a ve streamera diss sözleri içeriyordu.

 12. 2 Enes Batur - Son Diss


  Türkiye'nin en fazla aboneye sahip Youtuberı Enes Batur, önceki diss şarkısında cover tercih ederken bu sefer çok daha kaliteli bir diss şarkısı ile karşımıza çıktı. Reynmen'den Orkun Işıtmak'a kadar bir çok Youtubera diss atılan şarkı, tamı tamına 47.000.000 izlenme elde etti.

 13. 1 Reynmen ft. Berkcan Güven - Biziz


  Diss şarkıları arasında kaybolduğumuz dönemde çıkan "Biziz" isimli şarkı, kısa sürede 10 milyon barajını aştı. Hem Reynmen'in, hem de Berkcan Güven'in kitlesi birleştiğinden dolayı liderliği almaması kaçınılmazdı. Şu sıralar 54.000.000 izlenmeye ulaşan şarkı rap türünde. Sosyal medyada rahatsızlık duydukları konular ile sözlerinin yazıldığı "Biziz", harika video klibiyle de başarısına başarı kattı.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir